Aktualności

      „NITRO-CHEM” jest producentem materiałów wybuchowych dla celów cywilnych i wojskowych. Firma jest m.in. jedynym certyfikowanym dostawcą trotylu dla armii Stanów Zjednoczonych. Odbiorcy naszej produkcji to firmy górnicze, budowy dróg oraz armie państw na sześciu kontynentach, w tym oczywiście Wojsko Polskie.

      Niemal połowa produkcji „NITRO-CHEMU” trafia na rynek wojskowy. Oprócz produkcji materiałów wybuchowych (m.in. trotyl. oktogen, heksogen, materiały małowrażliwe) bydgoska firma jest Polskim Centrum Elaboracji Amunicji, napełniając materiałami wybuchowymi korpusy pocisków artyleryjskich, min i bomb lotniczych. Niebawem „NITRO-CHEM” rozpocznie produkcję bomb lotniczych Mk 82 przeznaczonych m.in. do samolotów wielozadaniowych F-16.

      Minister Jadwiga Emilewicz zdecydowała przyznać w tegorocznej edycji konkursu Nagrodę Specjalną ex aequo dwóm firmom: Zakładom Chemicznym „NITRO-CHEM” S.A. i WB Electronics S.A. Wyróżnienia przyznano na podstawie oceny wniosków, które wpłynęły do Ministerstwa, z uwzględnieniem kryteriów odnoszących się w szczególności do wolumenu eksportu, innowacyjności produktu/procesu produkcyjnego, zaangażowania w procesy B+R przemysłu obronnego i współpracę międzynarodową

      Nagrody w formie statuetek i listów gratulacyjnych zostały wręczone laureatom dziś w południe.