Aktualności
Nitro-Chem dla bydgoskich siatkarzy!


Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. kolejny rok wspierają bydgoskich siatkarzy. To już 10 lat współpracy!

W poniedziałek w siedzibie Zakładów Chemicznych Nitro-Chem S.A. podpisano umowę o dalszej współpracy z BKS VISŁA Bydgoszcz. Spółka należąca do PGZ wspiera bydgoskich siatkarzy już od 10 lat. Umowę ze strony BKS Visła Bydgoszcz podpisał Wojciech Jurkiewicz – Prezes Klubu. W konferencji uczestniczył również Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, europoseł Ryszard Czarnecki oraz Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszard Ciężki.

Zakłady Chemiczne Nitro-Chem od wielu lat angażują się w rozwój sportu w Bydgoszczy i w regionie. W tym roku podpisano już cztery umowy sponsorskie, w tym m.in. z żużlowcem Grzegorzem Zengotą, zawodnikiem Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Wsparcie otrzymały także: drużyna tenisa stołowego LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz oraz kobieca drużyna koszykówki KS Basket 25 Ekstraliga.

Zakłady Chemiczne Nitro-Chem znajdą się również wśród grona Partnerów wspierających i promujących Mistrzostwa Polski w Szachach – organizowanych przez Polski Związek Szachowy – które odbędą się w dniach 28.04. – 08.05.2021r. w Bydgoszczy.

Zakłady Chemiczne Nitro-Chem oprócz ww. dyscyplin sportu wspierają także polski sport narodowy, jakim jest siatkówka.

„Jako Nitro-Chem angażujemy się w bydgoską siatkówkę już od 10 lat. Jest to szczególnie bliska nam dyscyplina sportu. Nie ukrywam, że jesteśmy na tym polu aktywni ze względu na dzisiejsze, czasy, czasy trudne, czasy pandemiczne. Musimy pamiętać, że sport jest naszym dobrem narodowym o które musimy dbać i wspierać. Tym bardziej jest mi miło, że tego typu inicjatywy są doceniane i zauważane przez społeczność lokalną, bydgoską i cieszę się bardzo, że możemy wesprzeć drużynę siatkówki męskiej BKS Visła. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. Powodzenia!” – powiedział Andrzej Łysakowski, Prezes Zakładów Chemicznych Nitro-Chem S.A.

Umowę ze strony BKS Visła Bydgoszcz podpisał Wojciech Jurkiewicz – Prezes Łuczniczka Bydgoszcz S.A., grający wcześniej w renomowanych klubach siatkarskich oraz w reprezentacji Polski. Pan Wojciech: od ponad 10 lat związany z bydgoską siatkówką, przez wiele lat kapitan bydgoskiej drużyny na parkiecie, a teraz Prezes Klubu z ramienia Stowarzyszenia Bydgoska Siatkówka.  

W konferencji uczestniczył również Pan Tomasz Bonisławski – zawodnik BKS Visła, wychowanek BKS Chemika Bydgoszcz, zdobywca złotego medalu Młodej Ligi w 2012 roku. Grał kilka sezonów w bydgoskim klubie, również w składzie Delecty Bydgoszcz razem z Wojciechem Jurkiewiczem.

To niezwykle ważny moment dla klubu. W sezonie 2020-2021, w rundzie zasadniczej BKS Visła Bydgoszcz wygrała 25 z 28 rozegranych meczów i z drugiego miejsca przystąpiła do fazy play-off. Po wczorajszym drugim wygranym meczu z KPS Siedlce jest już w półfinałach  tegorocznych rozgrywek Tauron 1 Ligi.

W imieniu Zakładów Chemicznych Nitro-Chem S.A. trzymamy kciuki kibicując i życząc Klubowi BKS Visła dalszych, licznych sukcesów.