Aktualności
Zakłady Chemiczne Nitro-Chem wspierają „czarny sport” w regionie!


W sobotę 17 kwietnia w siedzibie Grudziądzkiego Klubu Sportowego została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Zakładami Chemicznymi Nitro-Chem S.A. a GKM Grudziądz. To kolejne wsparcie „czarnego sportu” w regionie przez bydgoską spółkę. W konferencji uczestniczył również europoseł Kosma Złotowski.

W marcu Zakłady Chemiczne Nitro-Chem podpisały umowę sponsoringową z żużlowcem Grzegorzem Zengotą - zawodnikiem Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Tylko w tym roku nasza spółka aktywnie zaangażowała się w promocję i rozwój pięciu różnych dyscyplin sportu. Wsparcie otrzymały również drużyna tenisa stołowego LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz oraz kobieca drużyna koszykówki KS Basket 25 Ekstraliga.

Zakłady Chemiczne Nitro-Chem znajdą się również wśród grona Partnerów wspierających i promujących Mistrzostwa Polski w Szachach – organizowanych przez Polski Związek Szachowy – które odbędą się w dniach 28.04. – 08.05.2021r. w Bydgoszczy.

Zakłady Chemiczne Nitro-Chem oprócz w/w dyscyplin sportu promują także polski sport narodowy, jakim jest siatkówka. Od 10 lat konsekwentnie nasza spółka współpracuje z bydgoskimi siatkarzami z BKS Visła Bydgoszcz – wielokrotnie na poziomie partnera strategicznego.

Grudziądzki klub powstał w 2002 roku i kontynuuje tradycje Grudziądzkiego Klubu Motorowego, który startował w lidze w latach 1979–2002. Sezon 2021 będzie siódmym z rzędu, w którym drużyna GKM Grudziądz będzie uczestniczyć w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Celem GKM-u na nadchodzący sezon jest utrzymanie się w elicie. Trwają przygotowania - w nowej formule, z nowym trenerem,  nową kadrą i nowym sponsorem.

Trzymamy kciuki!