Aktualności
Pracownicy Nitro-Chemu w trosce o środowisko!


Na terenie Leśnictwa Żółwin pracownicy Zakładów Chemicznych Nitro-Chem S.A. posadzili drzewka – buki i sosny. Zanim jednak przystąpili do tego zadania, leśnicy z Nadleśnictwa Bydgoszcz wyjaśnili im, w jaki sposób należy obchodzić się z sadzonkami. W pomoc w sadzeniu młodego lasu zaangażowali się także przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

- Dziś w takim szczególnym, naprawdę pięknym dniu, realizujemy inicjatywę sadzenia lasu wspólnie z Nadleśnictwem Bydgoszcz. Można powiedzieć, że to jest cykliczna akcja, ponieważ takie nasadzenia miały już miejsce na terenie Nitro-Chemu. My jedynie kontynuujemy szlachetną ideę, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszych pracowników. Mają oni szczególne poczucie troski i dbałości o środowisko. Zawsze można liczyć na pracowników Nitro-Chemu, że licznie przybędą i będą sadzić las - mówił Andrzej Łysakowski, prezes Zakładów Chemicznych Nitro-Chem S.A.

Akcja sadzenia bukowego i sosnowego lasu przebiegła sprawnie i zaplanowana do obsadzenia powierzchnia, błyskawicznie zapełniła się młodymi drzewkami. Sadzenie na niełatwym, mocno pochylonym terenie było okazją do poznania trudów pracy w terenie oraz wielu ciekawych rozmów o lesie.

Za udział w tym wydarzeniu i za ogromne zaangażowanie dziękujemy pracownikom Zakładów Chemicznych Nitro-Chem S.A., wszystkim leśnikom z Nadleśnictwa Bydgoszcz, szczególnie Nadleśniczemu Andrzejowi Białkowskiemu oraz przedstawicielom Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – Dyrektorowi Szymonowi Kosmalskiemu i Regionalnemu Konserwatorowi Przyrody Sebastianowi Dąbrowskiemu.

Fot. Jarosław Chłąd