Aktualności

NITRO-CHEM na Targach MSPO w Kielcach


W ramach ekspozycji Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. zaprezentują swój najnowszy produkt – kompozycję termobaryczną TBX-NW do ręcznego granatu termobarycznego RG-NW.

Na swoich podestach bydgoska spółka umieści również model bomby lotniczej Mk 82 naturalnej wielkości, w malowaniu bojowym.

Oprócz amunicji artyleryjskiej kalibrów 120, 122, 152 i 155 mm będzie można zobaczyć także materiały wybuchowe, które są specjalnością  „NITRO-CHEMU” – jednego z największych na świecie producentów materiałów wysokoenergetycznych. 

Na wystawie znajdą się m.in. różne postaci trotylu, NTO, heksogenu i oktogenu oraz materiał wybuchowy K-43. Za tę kompozycję podczas MSPO w Kielcach w 2019 roku Zakładom Chemicznym Nitro-Chem S.A. przyznano nagrodę „Defender”. Innowacyjną technologię doceniła również w 2020 roku kapituła konkursu "Lider Bezpieczeństwa Państwa".

W tym roku do nagrody Defender został zgłoszony projekt kompozycji termobarycznej TBX-NW do ręcznego granatu termobarycznego RG-NW.

Targi MSPO w Kielcach to największa po wystawach w Londynie i Paryżu tego typu impreza w Europie. Co roku ściąga do Polski setki przedstawicieli firm sektora obronnego z całego świata.

Zapraszamy do Kielc – hala C, Sekcja Amunicji i Techniki Rakietowej.