Odpowiedzialny biznes

Zakłady Chemiczne „NITRO-CHEM” SA przywiązują dużą wagę do zrównoważonego rozwoju, w którym zachowane są proporcje pomiędzy rozwojem zakładu a jego wpływem na otoczenie społeczne.

Pracownicy liczyć mogą na szereg udogodnień związanych z charakterem wykonywanej pracy, w tym pakietem rozszerzonej opieki zdrowotnej. Pamiętamy o byłych już pracownikach naszej firmy. Nie zapominamy o tych, którym los nie sprzyjał. Pomagamy oddziałom dziecięcym szpitali, jak również samotnym matkom będącym w trudnej sytuacji życiowej, opiekującym się swoimi pociechami.

Wspieramy zdolną młodzież Zespołu Szkół Chemicznych, z którym podpisaliśmy umowę o współpracy. Od 2016 roku jesteśmy partnerem Polskiego Towarzystwa Chemicznego w organizacji ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej.

Dużą wagę przykładamy do rozwoju i promowania zdrowego trybu życia. Stąd m.in. pomoc młodzieżowej sekcji kolarskiej klubu „EMDEK”.

Od lat Zakłady Chemiczne „NITRO-CHEM” SA są partnerem i sponsorem profesjonalnego sportu. Wspieramy siatkarską drużynę Łuczniczka Bydgoszcz, uczestniczącą w rozgrywkach PlusLigi.