Aktualności
Pokaz granatnika RPG-75 w WITU

19 lipca Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem” we współpracy z Wojskowym Instytutem Technicznym Uzbrojenia w Zielonce zorganizowały pokazy statyczny i dynamiczny wyrzutni bezodrzutowych z rodziny RPG-75.

czytaj więcej

Zakłady Chemiczne "Nitro-Chem" zajęły pierwsze miejsce w kategorii: Filary Regionu - duże najbardziej innowacyjne firmy Kujaw i Pomorza, w dorocznym zestawieniu "Złotej Setki Pomorza i Kujaw".

czytaj więcej

Zarząd Zakładów Chemicznych "Nitro-Chem" S.A. zawiadamia o Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy 31 maja 2017r.

czytaj więcej

RWM Italia oraz „Nitro-Chem” S.A. podpisały w Warszawie list intencyjny w sprawie produkcji w Polsce bomb lotniczych rodziny MK-82 i 84. Dokument parafowali Prezes Zarządu Zakładów Chemicznych „Nitro-Chem” S.A., Krzysztof Kozłowski i Prezes RWM Italia, Fabio Sgarzi.

czytaj więcej

Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem” S.A. w Bydgoszczy oświadczają, że zmiana Zarządu Spółki nastąpiła między innymi z powodu wykrycia nieprawidłowości związanych z zawarciem wadliwego prawnie kontraktu z dostawcą albańskim, co naraziło „Nitro-Chem” na stratę finansową wynoszącą ponad milion dolarów. Ponadto poprzedni Zarząd podjął decyzję o sprzedaży budynku administracyjnego należącego do Spółki po zaniżonej cenie, mniej więcej za 40 proc. jego rzeczywistej wartości, a następnie wynajmował od nabywcy pomieszczenia biurowe w tym budynku przez okres 10 miesięcy. Z tego tytułu Spółka poniosła dodatkowe koszty w wysokości niespełna ćwierć miliona zł.  Poprzedni Zarząd przeprowadził także niezwykle drogi, bo kosztujący 5 mln zł, remont nowej siedziby Spółki. Koszt wyposażenia samego gabinetu Prezesa Zarządu wyniósł 121,5 tys. zł, w tym:

  • biurko – 20 696 ZŁ
  • stolik kawowy – 2 O74 ZŁ
  • fotele – 15 891 ZŁ
  • dwie witryny – 21 871 ZŁ
  • stół konferencyjny – 14 257 ZŁ
  • fotele konferencyjne – 41 267 ZŁ
  • ekskluzywna tapeta z montażem – 5 535 ZŁ
czytaj więcej


W związku ze zmianami organizacyjnymi, jakie zaszły w Zakładach Chemicznych NITRO-CHEM S.A. w Bydgoszczy w dniu 28 marca 2017 roku, Pan Tomasz Ptaszyński i Pani Beata Megger przestali pełnić funkcję Prezesa i Członka Zarządu oraz zakończyli współpracę ze Spółką.

czytaj więcej

Uwaga - nowa siedziba!

Działy administracyjne „Nitro-Chemu” pracują w nowej siedzibie. Po zakończeniu rozbudowy, zarząd spółki oraz działy: handlu i marketingu, księgowo-finansowy, spraw pracowniczych, mieszczą się w budynku przy ul. Theodora Wulffa 18.

czytaj więcej

Sponsorujemy Olimpiadę Chemiczną

Za nami I i II etapy 63 Olimpiady Chemicznej, której dumnym sponsorem są Zakłady Chemiczne "Nitro-Chem". Tradycyjnie wojewódzkie eliminacje odbyły się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, a udział w nich wzięło łącznie niemal 100 uczestników reprezentujących szkoły średnie Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wszystkim uczestnikom rywalizacji życzymy jak najlepszych wyników oraz udziału i sukcesów w warszawskim finale!

czytaj więcej

Podsumowujemy rok 2016

Niemal 300 pracowników podsumowało miniony rok podczas spotkania w Hotelu Holiday Inn. 25 z nich, reprezentujących wszystkie wydziały „Zakładów Chemicznych „Nitro-Chem”, wyróżniono specjalnymi nagrodami przyznanymi przez zarząd spółki.

W dalszej części wieczoru z programem kabaretowym wystąpił Cezary Pazura, a zabawa taneczna trwała do rana.

czytaj więcej